Usprawnij dzień z technologiami typu smart

Zintegrowanie technologii smart z twoim domem może sprawić, że każdy poranek będzie lepszy. Można przecież ustawić ekspres do kawy tak, aby zaczął przygotowywać ją, zanim jeszcze wstaniesz z łóżka, lub automatycznie rozsunąć rolety okien, aby wpuścić naturalne światło.

Poranek jest często najbardziej nerwową częścią dnia. Przygotowanie się do pracy, pomoc dzieciom w wyjściu do szkoły, do tego trzeba jeszcze zrobić śniadanie — nic dziwnego, że tak wielu ludzi zaczyna się denerwować, zanim jeszcze wyjdą z domu.

Uproszczenie wszystkich czynności? Jest możliwe dzięki technologiom typu smart. Wprowadzając kilka drobnych zmian i wykorzystując inteligentną technologię, można usprawnić poranek i przyjemniej rozpocząć dzień.

Oto kilka zalet inteligentnego domu.

Użyj inteligentnego budzika

Tradycyjny budzik to przeżytek — czas sprawdzić sobie budzik typu smart. Większość inteligentnych budzików ma wbudowanego asystenta, takiego jak Amazon Alexa lub Google Assistant. Oznacza to, że można nim sterować za pomocą głosu, ustawiając w ten sposób alarmy, a nawet dodając zadania do listy rzeczy do zrobienia.

Można także użyć inteligentnego budzika do odtwarzania muzyki, dzięki czemu domownicy obudzą się przy jej dźwiękach.

Niech stanie się światło!

System inteligentnego oświetlenia pozwala zaś ustawić światła w mieszkaniu w wybrany przez nas sposób. W zależności od ustawień wybranych przez domowników, światła mogą się automatycznie rozjaśniać lub przyciemniać zgodnie ze zmianą pory dnia. 

Rozwiązanie to pozwala również na sterowanie oświetleniem, gdy nie ma nas w domu. Dzięki temu możemy przygotować dom na nasz powrót lub zmylić potencjalnych włamywaczy. 

Nie trać czasu na wybór stroju

Bywa, że wybieranie stroju niepotrzebnie zabiera nam rano czas. Technologie smart rozwiązują także ten problem. Dzięki aplikacjom do stylizacji, które umożliwiają przesyłanie zdjęć elementów garderoby z naszej szafy, a następnie wirtualne dopasowanie ich, aby stworzyć stylizację na dany dzień. W ten sposób można zaplanować strój z wyprzedzeniem i dokładnie wiedzieć, w co będzie się ubranym.

W czym jeszcze technologia smart może pomóc nam podczas poranka?

  • ekspres do kawy przygotuje kawę o wybranej godzinie,
  • inteligentny termostat podgrzeje wodę przed wzięciem prysznica,
  • wirtualny asystent przypomni domownikom o porannych zadaniach lub spotkaniach,
  • zamek w drzwiach typu smart automatycznie odblokuje drzwi wejściowe, gdy tylko przed nimi się stanie, eliminując potrzebę używania kluczy,
  • wyświetlona zostanie aktualna prognoza pogody,
  • alarm ustawi się za pomocą aktywowanej głosem aplikacji, takiej jak Amazon Echo lub Google Home.

Powyższe udogodnienia mogą znacznie poprawić nastrój oraz nadać pozytywny ton reszcie dnia. To jednak nie wszystko. Dzięki sterowaniu za pomocą głosu możemy łatwo dostosować wszelkie ustawienia inteligentnego domu bez konieczności fizycznej interakcji z urządzeniami.

Integrując technologie typu smart w domu, można otrzymać niezwykłe usprawnienie, które zdecydowanie polepsza komfort życia.